Sabah Kahvesinin Ardından Yalancı Tavuk Göğsü İkram Edin

İsmi her ne kadar ilginç gelse de yalancı tavuk göğsü, oldukça lezzetli bir sütlü tatlı olarak bilinmektedir. Özellikle sabah kahvesine gelen misafirlere gönül rahatlığı ile, kahvenin sonrasında ikram edilebilir. Peki onu gerçek tavuk göğsünden ayıran nedir? Yalancı tavuk göğsü nasıl yapılır? Dilerseniz zaman kaybetmeden, yalancı tavuk göğsü tarifini sizlere hemen aktarmaya başlayalım; ama öncesinde malzemeler:
Yalancı tavuk göğsü için gerekli malzemeler:
*1 bardak un
*1 litre süt
*1 paket vanilya
*1 bardak şeker
*1 paket krem şanti
Yalancı tavuk göğsünü süslemek için gerekli malzemeler:
*Arzu edilen çerezler
*Tarçın
Yalancı tavuk göğsü için gerekli malzemelerin bu şekilde temin edilmesinin sonrasında, yalancı tavuk göğsü nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan yalancı tavuk göğsü tarifini sizlerle paylaşabiliriz:
Yalancı tavuk göğsü nasıl yapılır? Yalancı tavuk göğsü tarifi:
İlk olarak soğuk sütün içerisine şeker, un, vanilya ilave edilir; ve kısık ateşte bu malzemeler muhallebi kıvamını alana kadar pişirilir. Sonrasında ocağın altı kapatılır; ve muhallebinin soğuması beklenir. Soğuyan muhallebinin içerisine krem şanti ilave edilir, ve tüm malzemeler mikser ile çırpılarak karıştırılır. Bunun sonrasında ise cam bir tepsi ıslatılarak, hazırlanmış olan yalancı tavuk göğsü bu tepsinin içerisine dökülür. Bu şekilde buz dolabına konularak bir saat bekletilen yalancı tavuk göğsü, bunun ardından süslenir, ve dilimlenerek servis tabaklarına alınıp ikram edilebilir.
Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır, ancak yalancı tavuk göğsünün kaç yıl hatırı olduğunu, ikram etmenizin sonrasındaki geri dönüşlerden anlayabilirsiniz… Afiyet olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*