Gül Suyu Neye Faydalıdır?

gül suyu neye iyi gelirBu yazımızda sizlere, gül suyu nelere iyi gelir; ve gül suyu nelere faydalıdır şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğiz. Gül suyu ile neler yapılır diyenlerimizin çoğu artık, onun sadece Mevlidlerden sonra dağıtılmadığını biliyor. Cilt bakımı, saç bakımı adına gül suyunun pek çok yararı olduğunun farkındayız. Peki ama gül suyu ile neler yapılır sorusunun tüm yanıtlarını biliyor muyuz?

Gül Suyu Nelere Faydalıdır?
Gül Suyu Nelere İyi Gelir?

• Gül suyu ile yüz temizleme; ve bu işlemi düzenli olarak her gün gerçekleştirme, hem ciltteki lekelerin giderilmesini sağlar; hem de kırışıklıkların önlenmesine katkıda bulunur.
• Gül suyu ile yüz temizleme işlemini her gün gerçekleştirmeniz halinde, bu uygulama ile göz altı problemlerinizi de giderebilirsiniz. Göz altında bulunan yağ bezeleri; ve göz altı morluklarından bu sayede kurtulabilmeniz mümkündür.
• Gül suyunu çay şeklinde de tüketebilirsiniz. Bu şekliyle, gözdeki tahrişleri önler, diş ağrılarını azaltır, böbrek enfeksiyonlarına karşı korur, kalp hastalıklarını önler, sindirim sistemi ile ilgili var olan problemlerin giderilmesine katkıda bulunur. Ancak bunun için içilebilir gül suyu almanız, ya da gül suyunu kendiniz yapmanız gerekmektedir.
• Gül suyunu saç bakımında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede saç köklerini beslemeniz; ve güçlendirmeniz olanaklı hale gelmektedir. Ve pek çok saç bakım ürününün içeriğinde zaten gül suyu bulunmaktadır.
• Gül suyunun aynı zamanda hafızayı güçlendirme etkisi de bulunmaktadır. Bunun için çalışma odasında gül bulundurabileceğiniz gibi, gün içerisinde zaman zaman saf gül suyunu koklamayı da tercih edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*