Ekinezya Neye İyi Gelir? Ekinezyanın Faydaları Nelerdir?

Malum kış aylarında başımızı en çok ağrıtan hastalık grip. Sadece bizim değil, çevremizdekilerin de başını ağrıtan grip, bu özelliğini bulaşıcı olmasından alıyor. Bu nedenle pek çok televizyon kanalı, ve gazetede, gribe iyi gelen bitki çaylarının isimleri veriliyor. Bunlardan bir tanesi de ekinezya. Ekinezya grip tedavisinde ekinezya çayı şeklinde tüketiliyor. Peki ekinezya sadece gribe iyi gelen bitki çayları arasında mı yer alır, yoksa başka faydaları var mıdır? Ekinezya neye iyi gelir? Ekinezya ne işe yarar? Hiç zaman kaybetmeden ekinezyanın faydalarını gözden geçirmeye başlayalım:
Alerjik nedenler dolayısı ile ortaya çıkan belirtiler ekinezya sayesinde hafifletilmektedir. Bununla birlikte, migren sorunu olan kişiler, ekinezyanın faydalarından yararlanarak baş ağrısı problemlerini giderebilirler. Saman nezlesinin tedavisinde de kullanılan ekinezya, idrar yollarında bulunan enfeksiyonların atılmasını da sağlamaktadır; zaten, ekinezya neye iyi gelir, ve ekinezya ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında daha çok enfeksiyon tedavisi, ve bulaşıcı hastalıkların tedavisinden söz edilmektedir.
Ekinezyanın faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirme etkisinden de söz etmemiz gerekirken, bunun yanında, orta dereceli enfeksiyonların tedavisinde de ekinezyadan yararlanıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Ateş düşürücü özelliği bulunan ekinezyanın faydaları arasında, basur tedavisi ile birlikte, kanserden koruma, eklem, ve kas ağrılarını tedavi etme, boğazdaki şişliği alarak kuru öksürüğü giderme, boğaz ağrısını geçirme, soğuk algınlığını tedavi etme özellikleri de yer almaktadır. Ekinezyanın faydaları arasında antiseptik özelliğinden de söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*