Ananasın Cilde Faydaları

ananasın cilde faydalarıAnanasın faydaları hakkında bilgi sahibi olmayan yoktur, ama ananasın daha çok genel vücut sağlığına olan katkıları hakkında bilgi sahibiyiz. Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek bizi hastalıklardan kurtaran ananasın bunun dışında güzelliğimize de katkılarının olduğunu biliyor muydunuz? Peki ananas neye iyi gelir? İşte ananasın cilde faydaları; ve ananasın saça faydaları hakkında kısa bilgiler…

Ananas Neye İyi Gelir?

• Ananasın saça faydalarına baktığımızda, düzenli ananas tüketimi sayesinde bu meyvenin, saç köklerini güçlendirerek, saçın daha esnek; ve kalın olmasını sağladığını, ve aynı zamanda saç dökülmesini önlemeye katkıda bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

• Ananasın cilde faydaları da söz konusudur. Bunun için onu ezmeli; ve cildinize uygulamalısınız. Bu, hem cilt için kolajen sağlama etkisi gösterir; hem de peeling yaparak ölü deriden arınmanıza yardımcı olur. İşte bu etkiler dolayısı ile ananas, cildinizin daha canlı, ve sağlıklı görünmesini olanaklı hale getirmiş olur.

• İçeriğindeki antioksidan; ve önemli asitler sayesinde, cildinizi nemlendiren ananas aynı zamanda, yaşlanma etkilerine karşı sizi korur; ve daha genç görünmenizi olanaklı hale getirir.

• Hassas cilt tipine de sahip olsanız, ananası ezin; ve cildinize maske şeklinde uygulayıp 10 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın. Ananasın cilde faydaları arasında yer alan, cilt lekelerini, sivilceleri, kızarık, ve şişlikleri giderme etkisi; ve kırışıklık oluşumunu önleme özelliğinden bu sayede yararlanmış olun.

• Dudaklarınızdaki çatlaklardan da ananas ile kurtulabilir, ölü derilerden arınabilir, ve bunun yanında, daha yumuşak görünmelerini sağlayabilirsiniz.

• Düzenli olarak ananas yer, hatta daha etkili olması için ananas suyu içerseniz, çatlamış elleriniz, kötü görünen tırnak; ve tırnak etlerinizden kurtulabilirsiniz. İsterseniz bu etkiyi, ellerinizi ananas suyuna batırarak da sağlayabilirsiniz.

• Siyah noktalarınızdan da ananas ile kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, bir pamuk üzerine ananası alıp, sorunlu bölgelere uygulamak, sonrasında da bir kaç dakika bekleyip yıkamaktan ibaret…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*