Çocuğumun Beslenme Çantasına Ne Koyabilirim Diyenlerin Dikkatime

Pek çok anne için önemlidir çocuğunun beslenme çantası. Çünkü çocukların zihin açıklığı, yedikleri, ve içtikleri şeylerle oldukça yakından ilişkilidir. İşte bu nedenle bu yazımızda sizlere, beslenme çantasına ne koyabilirim, beslenme çantasına neler konulabilir; ve beslenme çantasına neler konulmalı… sorularının yanıtlarını sizlere aktarmaya çalışacağız. Artık çocuğunuzun derslerindeki başarısında siz de rol oynayabileceksiniz…
Beslenme çantasına ne koyabilirim diyenler, ilk olarak içeceklerden sağlıklı olanlara yönelmelidirler. Sağlıklı içecekler arasında nelerin yer aldığına bakmak istersek de, özellikle evde kendi hazırladığınız meyve suları, ayran; ve mümkünse şekersiz süt… çocukların beslenme çantasında yer alabilecek olan sağlıklı içecekler arasında sayılmaktadır.
Beslenme çantasına neler konulmalı diyenler için yiyecek önerisinde bulunmak istediğimizde ise, ilk olarak hafif yiyeceklere göz atmamız gerekmektedir: evde hazırlamış olduğunuz kekler, badem, ceviz, fındık gibi sağlıklı kuru yemişler, kuru kayısı; ve kuru üzüm gibi çocuğunuza enerji verecek olan atıştırmalıklar; ve taze meyveler olarak da aklınıza gelebilecek olan her türlü meyve, çocuğunuzun beslenme çantasında rahatlıkla yer alabilmektedir.
Eğer çocuğunuz okulda, atıştırmalıklarla değil de, daha doyurucu şeylerle beslenecekse, o halde, sebzeli börek hazırlayabilir, tavuk, ya da balıklı sandviçler yapabilirsiniz. Simit; ve tost da beslenme çantasına neler konulabilir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*