Sarışınım Nasıl Makyaj Yapmalıyım Diyorsanız Buraya

Yoksa siz de mi sarışınım nasıl makyaj yapmalıyım diyenler arasında yer alıyorsunuz? Biliyor musunuz, aslında yalnız değilsiniz. Pek çok kişinin aklında, sarışınlar nasıl makyaj yapmalı, ya da sarışınlar nasıl göz makyajı yapmalı sorusunun yanıtları ile ilgili bir merak var. Bu nedenle biz de bu yazımızda sizlere, sarışınım nasıl makyaj yapmalıyım sorunuza yardımcı olacak olan, sarışınlar nasıl makyaj yapmalı, ya da sarışınlar nasıl göz makyajı yapmalı gibi soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız.
İsterseniz, sarışınım nasıl makyaj yapmalıyım sorusunun öncesinde, sarışınlar nasıl bronzlaşır sorusunun yanıtını sizlerle paylaşalım, çünkü, sarışınlar nasıl bronzlaşır sorusunun yanıtını yanlış bilen kişiler, sarışınlar nasıl makyaj yapmalı sorusunun yanıtı ile bu yanıtı karıştırarak, güzelliklerine ne yazık ki güzellik katmayı başaramıyorlar. Peki sarışınlar nasıl bronzlaşır? Bunun için göz farı, ve allık seçiminin doğru yapılması yeterli olmaktadır. Toprak tonlarında kullanılması gereken bu iki malzeme, yani allık ile birlikte göz farı sayesinde, sarışınlar nasıl bronzlaşır sorusunun yanıtı bulunabilir.
Peki sarışınlar nasıl makyaj yapmalı? Fondöten seçimi ilk olarak doğru yapılmalı. Alınacak olan fondötenin rengi, yüz rengi ile uyumlu olmalı. Bunun için gerçekleştirilen, fondöteni bileğe sürerek renk denemesi yapma uygulaması yanlış. Fondöten, çenenin altına uygulanmalı, ve bu bölgenin tonu ile aynı olmalı. Her zaman bilek ile yüz; ve boyun bölgesi renklerinin birbirleri ile aynı olmayabileceği unutulmamalı. Allık seçiminde ise, çok olmamak kaydı ile parlak tonlardan yararlanılabilir. Hafif pembe tonlar kırmızıya çalar şekilde uygulanırsa, cilt ile güzel bir uyum yaratılabilir.
Sarışınlar nasıl göz makyajı yapmalı? Altın rengi, ya da kahverengi tonlar göz makyajı için oldukça uygun. Göz kalemi, ve far renkleri ise, gündüz saatlerinde açık, gece saatlerinde ise koyu olmalı. Ancak yine de göz makyajı çok koyu yapılmamalı, gözlerin ortaya çıkması için, göz rengine yakın bir makyaj uygulamasının gerçekleştirilmesinin daha doğru olacağı unutulmamalı. Bununla birlikte, makyajınızda hiç bir abartıya yer vermemelisiniz, aksi takdirde, sarı olan cildiniz daha çok sararabilir; ve sizin solgun görünmenize, hasta gibi hissedilmenize neden olabilir, ve herhalde bunu istemezsiniz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*