Evde Cilt Maskesi Nasıl Yapılır? Evde Cilt Nemlendirici Yapımı

Pek çok insan güzelliğine önem verir; zaten büyüklerimiz de boşuna söylememiş: çirkin kadın yoktur; bakımsız kadın vardır diye. Zaten bu kadar çok imkanımız varken, güzelliğimiz için kendimize bakmamamız kadar tuhaf bir şey olamaz; öyle değil mi? Çeşitli kozmetik ürünler piyasada, her bütçeye uygun olarak satılırken, bunun yanında, evde cilt maskesi yapımı da bir o kadar popüler bir hal almış bulunmaktadır. Peki evde cilt maskesi nasıl yapılır? İşte bu yazımızda sizlere, evde cilt maskesi yapımı ile ilgili bir kaç öneride bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir.
Evde cilt nemlendirici nasıl yapılır?
Evde cilt nemlendirici yapımı için gerekli malzemelere bakacak olursak:
*5 damla limon suyu
*1 tatlı kaşığı bal
*1 tane avokado
Evde cilt nemlendirici yapımı için ilk olarak avokado rendelenir; sonrasında içerisine bal; ve limon suyu ilave edilerek tüm malzemelerin birbirine güzelce karışması sağlanır. Daha sonra ise, bu karışım, temiz olan cilde uygulanarak yarım saat bekletilir; sonrasında ise, ovalanmak sureti ile çıkartılıp, ardından da cilt ılık su ile yıkanır. Evde cilt nemlendirici yaptığınızda, cildinize uygulayacağınız karışımın, göz; ve göz çevrenize gelmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.
Evde cilt nemlendirici maske nasıl yapılır?
Evde cilt nemlendirici maske yapımı için gerekli malzemeler:
*1 tatlı kaşığı zeytinyağı
*1 çorba kaşığı üzüm pekmezi
*1 tane bal kabağı
Evde cilt nemlendirici maske yapımı için bal kabağının haşlanması, ve bir diliminin alınması gerekmektedir. Ezilen bal kabağının içerisine üzüm pekmezi; ve zeytinyağı da konulur; ve tüm malzemeler birbirine karıştırılarak ciltte yirmi dakika bekletilir, ardından da ılık su ile durulanır.
Evde cilt canlandırıcı maske nasıl yapılır?
Evde cilt canlandırıcı maske yapımı için gerekli malzemeler:
*2 çorba kaşığı su
*1 çorba kaşığı soya unu
*1 çorba kaşığı zeytinyağı
*2 çorba kaşığı bal
*1 tatlı kaşığı kuru maya
*1 tane patates
Evde cilt canlandırıcı maske yapımı için ilk olarak patatesi haşlamalı, sonrasında da kabuğunu soyarak ezmelisiniz. Ardından bütün malzemeleri birbirine karıştırarak bir hamur elde etmeli, ve bu hamuru, göz, ve dudak çevresi hariç olmak kaydı ile cildinize uygulamalısınız. Bunun sonrasında ise yapmanız gereken, yirmi dakika beklemek, ve ardından da hazırlamış olduğunuz karışımı cildinizden ılık su ile durulamaktır.
Evde kırışıklık maskesi nasıl yapılır?
Evde kırışıklık maskesi yapımı için gerekli malzemeler:
*3 damla üzüm çekirdeği yağı
*1 tatlı kaşığı bal
*1 tatlı kaşığı yoğurt
*1 tane yumurtanın sarısı
Evde kırışıklık maskesi yapımı için bütün malzemelerin birbirine karıştırılması, sonrasında da, hassas ciltler hariç olmak kaydı ile cilde uygulanması gerekmektedir. Bunun sonrasında, yirmi dakika bekletilen karışımın, ılık su ile birlikte ciltten durulanması gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*