Kahve Nerelerde Kullanılır?

kahve nerelerde kullanılırSizce kahve nerelerde kullanılır? Kahve içilir, fala bakılır, bir de telvesi ile ele, cilde peeling yapılır… Peki ya başka? Kahve ile saç bakımı, ya da kahve ile ayak bakımı yapabileceğinizi biliyor musunuz? Gerçekleştirilmesi mümkün; hem de damağımızın sevdiği bu lezzeti aslında cildiniz de çok seviyor… E o zaman ne duruyoruz, kahve nerelerde kullanılır, zaman kaybetmeden bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım…

Kahve İle Saç Bakımı: Öncelikle belirtelim: kahve ile saç bakımı yapmak için saçlarınızın koyu tonlarda bir renge sahip olması gerekiyor, çünkü kahve saçınıza ışıltı katarken, renk de veriyor… Eğer koyu tonlarda saçınız varsa, saç kreminize kahve ekleyin. Karışımı saçlarınıza uygulayın, bir müddet bekleyin, sonrasında da saçlarınızı durulayıp, kuruladıktan sonra farkı fark edin…

Kahve ile saç bakımında bir diğer avantaj da, saçların uzamasına olan katkısıdır. Bu nedenle kahveyi saçınıza masaj yaparak uygulamanız yeterli olacaktır.

Kahve İle Ayak Bakımı: Kahve ile ayak bakımı yaptığınızda, ayaklarınızı nemlendirmeniz söz konusu… Yapmanız gereken ise oldukça basit: İster çiğ kahve, isterseniz de kahve telvesi ile ayaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Bu işlem peeling benzeri de olduğu için, ölü derinin atılmasını sağlayarak gözeneklerin hava almasını da sağlayacaktır.

Kahve İle Cilt Temizleme: Özellikle yağlı cilt tipine sahip olanların kolay uygulayabileceği bu yöntem sayesinde cildinizin yağını arındırmış, beslenmesini sağlayarak ölü derinin atılmasını da sağlamış olursunuz. Yapmanız gereken, bir yemek kaşığı yoğurdun içerisine aynı ölçüde kahve ekleyerek karıştırmak, sonrasında da bu karışımı cilde yavaşça uygulamaktır. Ardından da ılık su ile durulayabilirsiniz.

Kahve İle Selülit Tedavisi: Kahve içtiğinizde selülit yapmasından korkabilirsiniz. Uzmanlar böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirtmekteler. Ancak bunun yanında, eğer kahveyi cildinize uygularsanız da var olan selülitlerinizi azaltabilirsiniz. Yapmanız gereken, bir yemek kaşığı suyun içerisine iki yemek kaşığı kahve telvesi eklemek, ve bir kaç damla çay ağacı yağı ilave ederek bir fırça yardımı ile masaj yapmak sureti ile karışımı selülitli bölgeye uygulamaktır. Sonrasında streç film ile bölgeyi sarıp bir süre bekleyebilir, ardından da ılık su ile durulayabilirsiniz.

Kahve İle Göz Dinlendirme: Bunun için, yeteri kadar kahve telvesini alın, göz kapakları, ve göz altlarına yerleştirin. Sonrasında gözlerinizi kapatıp 10 – 15 dakika bu şekilde bekleyin. Ardından ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu sayede gözlerinizdeki şişkinliklerin giderildiğini de görebileceksiniz…

Kahve İle Vücut Temizleme: Duş sırasında uygulayabileceğiniz bu yöntem için yapmanız gereken, beş yemek kaşığı zeytinyağı, ya da balın içerisine dört yemek kaşığı kahve telvesi eklemek, sonrasında da tüm vücuda masaj yaparak uygulamaktır. Ardından bu şekilde bir kaç dakika bekleyip, sonrasında vücudunuzu ılık su ile durulayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*