Kabızlığa Ne İyi Gelir? Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

İnsanların günlük gereksinimleri arasında yer alan tuvalet ihtiyacı, bir kabızlık dolayısı ile gölgelenebilir. Başına gelmeyenlerin çok da fazla ilgi alanına girmemesine karşın, kabızlık ile başa çıkmak durumunda kalanlar, kabızlığa ne iyi gelir diye sormaya başlar; ve kabızlığa iyi gelen besinler, ve kabızlığa iyi gelen yiyecekleri araştırmaya başlarlar. Biz de bu nedenle bu yazımızda onlar için, kabızlığa ne iyi gelir sorusunun yanıtlarını vermeye karar verdik…
Kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlığa iyi gelen yiyecekler arasında ilk olarak, metabolizmayı hızlandırma özelliği ile yumurtadan söz etmek gerekmektedir. Derisi alınmış olmak kaydı ile hindi, ve tavuk eti, yağı alınmış olmak kaydı ile kırmızı et, balık çeşitleri, kuru yemişler, baklagiller… kabızlığa iyi gelen yiyeceklere örnek olarak verilebilmektedir.
Kabızlığa hangi besinler iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan, kabızlığa iyi gelen besinler arasındaki sebzeleri de şu şekilde sıralayabiliriz: biber, kereviz, koyu yeşil sebzeler, brokoli, domates, lahana, ıspanak… Kabızlığa iyi gelen yiyecekler arasında yer alan meyveler ise şunlardır: limon, greyfurt, mandalina, portakal, kayısı, şeftali, elma, ahududu… Kabızlığa ne iyi gelir diyenler, acı baharatları, sebze çorbalarını, ve doğal olmak kaydı ile yoğurdu da olabildiğince tüketmelidirler.
Fındık yağı, ve zeytinyağı kabzlığa iyi gelen besinler arasında yer alırken, lifli gıdalar, yulaf, müsli, kepekli tahıllar da, kabızlığa hangi besinler iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadırlar. Ayrıca, kabızlığa iyi gelen içeceklere de bakmak istersek: süt, limonlu ılık su, günde bir fincan kahve, yeşil çay, soğuk su… örnek olarak verilebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*