Sevgililer Günü Evde Nasıl Kutlanır?

sevgililer günü evde nasıl kutlanırHer yıl 14 Şubat’ta kutlanan tek gün: Sevgililer günü… Ancak, ilişkisi kalıplaşmış olanlar genellikle aşkı 14 Şubat’ta hatırlıyor… Bazılarımız ise, her günü sevgililer günü tadında yaşıyor… Aşkı ölmeyenler; ya da henüz kalıplaşmamış olanlar… Sevgililer gününün ticari amaç içerikli günlerden bir tanesi olduğunu savunanlar da yok değil… Peki biz sevgililer gününde, ticari hiç bir amaca malzeme olmaksızın evde neler yapabiliriz? Sevgililer günü evde neler yapılabilir? Sevgililer günü evde nasıl kutlanır? “Param pulum yok, nasıl sevgililer günü kutlayayım?” diyenlerin bu bahanelerini de ellerinden alıyor; ve sevgililer gününde evde neler yapılabilir sorusunun yanıtlarına hemen birlikte göz atıyoruz…

Sevgililer Günü Evde Neler Yapılabilir?
Sevgililer Günü Evde Nasıl Kutlanır?

• Sabah kahvaltısını birlikte yapabilme şansınız varsa, güne sevgiliniz, ya da eşinizden biraz daha erken başlayın, ya da hazırlıklarınızı bir gün öncesinden yapın; ve kahvaltıyı bir tepsi içerisinde hazırlayıp, yatakta kahvaltıyı tercih edin. Kahvaltılık olarak kullanacağınız ekmekleri kalp şeklinde kesin, sütlü çikolatayı çaya tercih edin. Kahvaltı tepsinizi çileklerle süsleyin… Eminiz ki bu, onun yüzünü güldüren bir kahvaltı olacaktır.

• Elbette sevgililer gününü evde kutlayacaksanız, evin atmosferini de her zamankinden farklı yapmanız gerekecektir. Mumlar, balonlar, çiçekler, evin içerisinde onun bulabileceği küçük, ama yüz güldüren notlarla, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. E sevgililer gününün vazgeçilmez sembollerinden olan çiçekleri de unutmazsınız herhalde…

• Akşam yemeği için ise güzel bir sofra hazırlamalısınız. Yemekleri dışardan sipariş etmek yerine mutlaka kendiniz yapın. Bu sayede kendini daha özel hissedecektir. Masayı da, evi süslediğiniz gibi mum, ve çiçeklerle süslemeyi de unutmamalısınız. Yapacağınız yemekleri onun zevkine göre seçin; ve içecekleri de buna göre belirlemeyi unutmayın.

• Elbette bu günü müziklerle de renklendirmeniz gerekmektedir. Şarkı seçimlerinde romantik; ya da nostaljik, Türkçe; ya da yabancı aşk şarkılarını tercih edebilirsiniz. Bu tercih, hem zevkinizi, hem de ruh halinizi yansıtacaktır.

• Yemekten sonra yapacaklarınız ise size bağlı… Eğer film seyretmek isterseniz, romantik aşk filmlerini tercih edebilir, şairler tarafından yazılmış aşk mektuplarını okuyabilir; ya da birbirinizle şiir paylaşabilirsiniz; ve elbette sonrası… tamamen size ait.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*