Fransız Kadınları Güzelliklerini Nelere Borçlu Hiç Düşündünüz Mü?

Ülkemizin kadınları ne kadar güzel de olsalar; hatta İzmir’in kızlarının ünü tüm dünyaca biliniyor da olsa, yine de yurt dışına olan özenti, kendisini güzellik konusunda da öne çıkartmayı başarır. Fransız kadınlarının güzellik sırlarını merak eder dururuz. En azından bu yazıyı okuyana kadar, Fransız kadınlarının güzellik sırrını öğrenmek istiyordunuz, istemeseniz zaten bu yazıyı okuyor olmazdınız. İşte bu nedenle sizlere, Fransız kadınlarının güzellik sırlarını anlatmaya karar verdik…
Fransız kadınlarının güzellik sırrı, her şeyin öncesinde sağlıklı beslenmek ile başlıyor. Bunun için, dengeli beslenmeye önem vermeniz gerekiyor, bu noktada dikkati hemen, zayıflama diyetlerine çekmemiz gerekiyor. Sadece zayıflamak adına karbonhidrat tüketimini, ya da yağı hayatınızdan çıkartmanız, Fransız kadınlarının yaptığından farklı davranmak anlamına geliyor. Yeterince yağ, karbonhidrat, protein, lif, antioksidan almalısınız ki, cildiniz, gerekli vitamin; ve mineralleri öncelikli olarak, sağlıklı beslenme yolu ile alsın. En azından Fransız kadınlarının güzellik sırrı bununla başlıyor…
Fransız kadınlarının güzellik sırlarına bakmaya devam ederken, sıra saç bakımına geldiğinde, saçların en bitkisel ürünlerle, hatta mümkünse, evde hazırlanan saç bakım maskeleri ile temizlenmesi; ve canlandırılması gerektiğini belirtmemiz gerekiyor, ve bunun sonrasında, en temel detayın, saçların saç kurutma makinesi ile değil de, kendiliğinden kurutulmasının gerekliliği olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu şekilde, nem dengesini koruması sağlanan saç, daha bir ışıltılı, daha bir parlak oluyor.
Fransız kadınların güzellik sırları arasında yer alan bir diğer detay ise, cilt bakımında, cildi ölü hücrelerden arındırmalarıdır, ve bunu doğal maskelerle yapmaya çalışırlar. Buna ek olarak, dökülen ciltlerini arındırmak adına, hassas kozmetik cilt süngerleri kullanmayı da ihmal etmezler. Siz de Fransız kadınları gibi, cildinize haftada bir ya da iki sefer, ölü hücrelerden arınma uygulamaları gerçekleştirebilir, cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.
Günde bir seferden fazla yüz yıkamak, Fransız kadınların güzellik sırrı değildir. Bunun yerine, akşamları ciltlerini tonik, ve nemlendirici kremlerle serinletmeyi tercih eder, böylelikle, ciltlerinin nem, ve yağ dengesinin bozulmamasını olanaklı hale getirirler. Yüzlerini ise, olanak buldukça, termal sularla yıkamayı tercih ederler. Bu sayede ciltlerine oksijenin nüfuz ettiğine inanırlar.
Fransız kadınların güzellik sırrı, fazla makyaj yapmalarından da kaynaklanmaz; çünkü onlar fazla makyaj yapmak yerine, biraz allık, kırmızı ruj, ve maskara ile güzelliklerine sadelik katarlar, uyumadan önce ise, tüm bu makyaj malzemelerinden kurtulurlar. Cilt bakımı sırasında ciltlerine masaj yapmayı ise, kesinlikle unutmazlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*