Dudak Çatlamasında Ne Yapılır? Dudak Çatlamasına Evde Çözüm

Bu yazımızda sizlere dudak çatlaması ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Dudak çatlamasına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan dudak çatlamasına evde çözüm önerilerini; ve dudak çatlamasında ne yapılır sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden, dudak çatlaması ile ilgili bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:
Genellikle soğuk; ya da kuru havalarda gündeme gelen dudak çatlamasının, daha çok kış aylarında görülmesinin sebebi bundan kaynaklanmaktadır. Dudak derisinde soyulma, çatlama, beyazlaşma, yarılma… gibi şeylerin görülmesi durumunda dudak çatlamasından söz edilebileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Ve dudak çatlamasının, gülümsemekten tutun da ağzınızı açıp kapatmaya, ve hatta yemek yemeye kadar pek çok olumsuz etkileri bulunduğunu da belirtmeyi unutmamalıyız. Yani ciddiye alınması gereken bir durum olarak belirtilen dudak çatlamasına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan, dudak çatlamasına evde çözüm önerilerinden ilkini hemen sizler için aktarmaya başlayalım:
Dudak çatlaması durumunda pek çok kişi, dudaklarını ısırarak dudak derisini soymaya çalışmaktadır. Bu durumun kesinlikle denenmemesi gerektiğini belirtmeliyiz. Diş macununun, dudaklarınızda kalmaması gerektiğini de unutmamalısınız. Bazı rujlar da dudak çatlamasına neden olmaktadır. Bu rujların kullanımı gerçekleştirilmemelidir. Bunun yanında, dil ile dudakların ıslatılması halinin de yanlış olduğunu belirtmemiz gerekmektedir; bunun faydalı olacağını düşünerek uygulamaktan kaçınmalısınız.
Dudak çatlamasında ne yapılır, ve dudak çatlamasına ne iyi gelir diyenler için, dudak çatlamasına evde çözüm sunabilecek bir karışım için gerekli malzemelere bakacak olursak:
Yarım çay kaşığı zeytinyağı
Bir çay kaşığı toz şeker
Bir tatlı kaşığı bal
Bu malzemeler dudak çatlamasında şu şekilde kullanılmaktadır: İlk olarak toz şeker, ve bal birbirine güzelce karıştırılır; sonrasında da üç dakika boyunca bu karışım ile dudaklara masaj uygulanır. Ardından dudaklar ılık su ile durulanır; sonrasında da kurulanır. Ve zeytinyağı pamuğa sürülür. Pamuktaki zeytinyağının dudaklara yedirilmesi gerekmektedir. On dakika beklemenin sonrasında dudaklar, cilt tipine uygun bir cilt temizleyici ile yıkanır; sonrasında da durulanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*