Bir Kadın Boşluk Doldurabilir Mi?

boşluk doldurmakÖnce okullu olup sınıfları doldurduk, ama sonra büyüdük, ve boşlukları bile dolduramaz olduk… Bugün yine sık sık yaptığım gibi, internette insanların en çok neleri aradıklarına baktım. Ve günün, benim için ilginç araması şu oldu: “Bir kadın bir erkeğe, ondan hoşlandığını nasıl söyler?” Sonrasında yine her zaman yaptığım gibi, Face’ye not düştüm; burada direk olarak yazmayacağım, ama ne anlatmak istediğimi siz zaten anlayacaksınız 🙂

Kadınlar genellikle, bir erkeğin kendilerinden hoşlandığını anlayabiliyor. Bunun için bir sözlü ifadeye gerek kalmadığı gibi, zaten kadınların bu anlayışı nedeni ile pek çok ilişki, teklifsiz başlıyor… Şöyle bir düşünün: Kaçınız içinde bulunduğunuz ilişkiye, “Benimle çıkar mısın” ya da “Benimle evlenir misin” şeklinde bir teklif alarak başladı? Almadığınızı farzederek soruyorum: Size çıkma, ya da evlenme teklifi etmeyen bir insanla neden bir birliktelik yaşamaya başladınız? O bunu size belli etti, sizden hoşlandığını hissettirdi, siz de anladınız, ve “İlla teklife gerek yok…” deyip kendinizi bir ilişkinin içinde buldunuz; ve belki de emin adımlarla evliliğe doğru gidiyorsunuz; öyle değil mi?

Peki kadınlar neden bir erkeğe, ondan hoşlandıklarını nasıl söyleyebileceklerini öğrenmek için internet denilen sanal bir ortamdan medet umuyorlar? Erkek anlayamıyor mu kadının kendisinden hoşlandığını? Türk toplumu, her ne kadar modernleşmeye çalışsa da ataerkil bir toplum, ve bir Türk kadını için zordur bir erkeğe ondan hoşlandığını söylemek… Hem zordur, hem de alacağı tepkiden, ve olayın sonrasından korkutur… Peki ürkek; aynı zamanda da hoşlanan bu kadının çekingen tavırları yeterli değil midir bir erkeğin durumu anlamasına? Kadın mı anlatamıyor, erkek mi anlamıyor, anlayamıyor, anlamak istemiyor…?

Beş parmağın beşi bir değildir elbet, şimdiye kadar yazdıklarım da, şimdiden sonra yazacaklarım da kaideleri bozmaz; ancak, biliriz ki bir erkek, özellikle fiziksel anlamda sahip olduğu ihtiyaçlarını giderebilmek için herhangi bir kadınla birlikte olabilir… Ama kadın için bu çok özeldir; ve eğer birinden hoşlanıyor, hayatında gerçekten birini istiyorsa, onun yerine herhangi birt erkeği asla alamaz… Yani boşluk dolduramaz… Olayın fiziksel boyutunu aşıp da kalpten söz edecek olursak, durum kesinlikle bu hali alır bir kadın için…

Peki bir kadın, hayatında illa ki sadece bir kişiyi isterken, istediği erkek nasıl bunu göremez? Ya da gerçekten göremez mi? Görüp de görmemezlikten mi gelir; yoksa biraz da olsa şımarır mı? Beğenilmek, istenmek gerçekten güzel bir duygu olabilir; ama bunu, karşı tarafı üzme pahasına umursamamak nasıl bir duygudur? Bu nasıl bir bencilliktir? Neyin hesabı tutulur, muhasebesi yapılır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*